اخبار و مقالات

دمنوش‌هایی که منجر به مرگ می‌شوند!

دمنوش‌های گیاهی که منجر به مرگ می‌شوند!

امروزه مصرف دمنوش‌های گیاهی به شدت افزایش یافته، به طوریکه خیلی از افراد مصرف دمنوش را جزو برنامه غذایی روزانه خود قرار داده‌اند. شاید برایتان غیرقابل باور باشد، اما طی اظهارات متخصص تغذیه مصرف زیاد دمنوش در طولانی مدت منجر به مرگ می‌شود. در این مقاله طعم مرگ دمنوش را برایتان شرح می‌دهیم.

 

دمنوش‌های گیاهی که منجر به مرگ می‌شوند!

 

اعتقاد به نقش درمانی گیاهان

از دیرباز در بین مردم ایران، اعتقاد به نقش درمانی گیاهان موسوم بوده به طوریکه خیلی از قدیمی‌تر ها اعتقادی به نقش درمانی داروها نداشتند. مصرف داروهای گیاهی در چند سال اخیر در تمامی رنج سنی به شدت رواج پیدا کرده است.

اکثرا افراد با اهداف خاصی دمنوش‌های گیاهی مصرف می‌کنند. کاهش وزن، کاهش قند خون، کاهش چربی، آرامبخش و … همگی از جمله موارد اهداف دمنوش‌های گیاهی هستند. البته ناگفته نماند که افرادی هم هستند که تنها جهت مدگرایی یا چشیدن طعم‌های متفاوت نوشیدنی‌ها عادت به مصرف دمنوش‌ها دارند.

از مصرف زیاد دمنوش‌های گیاهی بپرهیزید.

تمامی دمنوش‌های گیاهی در حقیقت عصاره‌ای از اجزای خشگ گیاهان دارویی است که به روش کاملا سنتی و خشک  مصرف می‌شوند. اما دمنوش‌هایی که به صورت بسته بندی و آماده توزیع شده‌اند دارای مواد نگهدارنده و یا افزودنی هستند. این مواد خاصیت دارویی آنها را به حداقل میزان ممکن میرساند. مصرف بیش از حد این ماده سبب ایجاد حساسیت و حتی مسمومیت‌های شدید در برخی افراد شده که به همین علت توصیه میشود خود گیاهان خشک را به صورت تازه مصرف کنید.

جوشانده بجای دمنوش

اگر بتوانید گیاهان را به طور طبیعی و مستقیم با آب بجوشانید، عصاره‌ای قوی، همراه با طعم و بویی کاملا طبیعی به دست آورده‌اید که اثر آن نسبت به سایر عرقیجات تاثیر بیشتری بر سیستم ایمنی بدن دارد. البته مصرف این گیاهان نیز باید زیر نظر پزشک انجام شود.

مصرف دمنوش گیاهانی، چون گل گاوزبان، بابونه، نعناع، دارچین، چای سبز امروزه جای مصرف چای و قهوه را گرفته و طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. مصرف هرگونه دمنوش هر دو هفته یکبار هیچ گونه ضرری برای بدن نداشته بلکه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نیز میشود. اما اگر به طور مداوم مصرف شود، آنگاه موجب مسمومیت‌های شدید و گاهی مرگ نیز میشود.

فروشگاه اینترنتی به روزلند با ارائه جدیدترین مقالات سعی در آگاهی بیشتر شما عزیزان در این امور دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *